ARCTIC LAPLAND RALLY          YLEISKILPAILU

 24.-25.1.2003 Rovaniemen UA   NATIONAL                 

 Results: TENAB,Mänttä         Final official results

  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat

   1.   1.   1.  2.53.16;8  Risto Lokka          FIN

 (121)   F   13             Kimmo Lokka          Toyota Corolla FX-GT     

 

   2.   1.   1.  3.14.11;1  Pekka Eerola         FIN

 (116)   A   12    20.54;3  Markku Eerola        Ford Sierra Cosworth 4x4 

 

   3.   2.   1.  3.39.51;7  Jaana Juntunen       FIN

 (123)   F   14    46.34;9  Jarkko Paakkonen     Ford Escort RS 2000      


 ARCTIC LAPLAND RALLY          LUOKKATULOKSET

 24.-25.1.2003 Rovaniemen UA   NATIONAL                 

 Results: TENAB,Mänttä         Final official results

  lka  ryh  ylk     aika    ohjaajat

 Class: 12 / yli 2000 cc;started 2;retired 1;disqualified 0

   1.   1.   2.  3.14.11;1  Pekka Eerola         FIN

 (116)  A                   Markku Eerola        Ford Sierra Cosworth 4x4 

 

 Class: 13 / enintään 1600 cc;started 3;retired 2;disqualified 0

   1.   1.   1.  2.53.16;8  Risto Lokka          FIN

 (121)  F                   Kimmo Lokka          Toyota Corolla FX-GT     

 

 Class: 14 / yli 1600 cc;started 8;retired 7;disqualified 0

   1.   2.   3.  3.39.51;7  Jaana Juntunen       FIN

 (123)  F                   Jarkko Paakkonen     Ford Escort RS 2000      



Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden

 
ARCTIC LAPLAND RALLY / KANSALLINEN

 
EK1 (3.80 km)                    EK2 (5.75 km)                    EK3 (15.00 km)                  

Rantasipi Pohjanhovi             Vennivaara                       Hertz                           

 1.Viitanen Markku     3.22;4     1.Koskiniemi Pentti   3.25;2     1.Viitanen Markku     9.15;4

 2.Ketopaikka Tony     0.06;0     2.Lokka Risto         0.08;4     2.Koskiniemi Pentti   0.16;0

 3.Keski-Korsu Pekka   0.07;4     3.Viitanen Markku     0.09;5     3.Lokka Risto         0.19;2

 4.Koskiniemi Pentti   0.08;6     4.Keski-Korsu Pekka   0.14;1     4.Keski-Korsu Pekka   0.31;7

 5.Eerola Pekka        0.11;1       Ketopaikka Tony     0.14;1     5.Ketopaikka Tony     0.32;6

 6.Jokinen Timo        0.11;2     6.Nyström Henri       0.18;4     6.Nyström Henri       0.54;7

 7.Lokka Risto         0.11;8     7.Jokinen Timo        0.24;6     7.Eerola Pekka        1.07;4

 8.Niemi Kari          0.13;8     8.Virtanen Jukka      0.27;1     8.Jokinen Timo        1.09;4

 9.Virtanen Jukka      0.14;8     9.Eerola Pekka        0.27;8     9.Niemi Kari          1.15;2

10.Nyström Henri       0.15;8    10.Niemi Kari          0.29;0    10.Rothensteiner Bernd 1.21;5

11.Selänne Juha        0.22;2    11.Rothensteiner Bernd 0.34;6    11.Selänne Juha        1.36;2

12.Rothensteiner Bernd 0.26;9    12.Selänne Juha        0.40;7    12.Juntunen Jaana      3.13;5

13.Juntunen Jaana      0.48;6    13.Hämäläinen Jari     0.43;8

14.Hämäläinen Jari     3.01;8    14.Juntunen Jaana      1.04;8

 
 

EK4 (14.91 km)                   EK5 (30.00 km)                   EK6 (3.80 km)                   

Mustaselkä 1                     Siikakämä                        Shell                           

 1.Viitanen Markku     9.01;2     1.Lokka Risto        21.03;1     1.Keski-Korsu Pekka   3.37;0

 2.Koskiniemi Pentti   0.24;7     2.Keski-Korsu Pekka   0.30;8     2.Lokka Risto         0.08;4

 3.Lokka Risto         0.56;3     3.Rothensteiner Bernd 1.31;3     3.Niemi Kari          0.10;8

 4.Jokinen Timo        1.23;5     4.Jokinen Timo        1.55;0     4.Eerola Pekka        0.14;4

 5.Keski-Korsu Pekka   1.25;8     5.Niemi Kari          2.04;3     5.Juntunen Jaana      0.44;3

 6.Eerola Pekka        1.37;3     6.Eerola Pekka        2.09;9

 7.Selänne Juha        2.04;3     7.Juntunen Jaana      7.16;5

 8.Rothensteiner Bernd 2.44;1

 9.Niemi Kari          3.07;9

10.Juntunen Jaana      4.05;8

 
 

EK7 (15.00 km)                   EK8 (14.91 km)                   EK9 (25.70 km)                  

Hertz                            Mustaselkä 2                     Kaihuavaara                     

 1.Lokka Risto         9.16;8     1.Lokka Risto         9.08;2     1.Lokka Risto        17.49;7

 2.Keski-Korsu Pekka   0.34;2     2.Keski-Korsu Pekka   0.18;7     2.Eerola Pekka        1.36;3

 3.Niemi Kari          0.47;3     3.Niemi Kari          0.21;5     3.Juntunen Jaana      4.33;4

 4.Eerola Pekka        1.04;9     4.Eerola Pekka        0.30;9

 5.Juntunen Jaana      2.04;6     5.Juntunen Jaana      2.20;4

 
 

EK10 (30.00 km)                  EK11 (11.85 km)                  EK12 (30.00 km)                 

Battery                          Radiolinja                       Hanhikoski                      

 1.Lokka Risto        19.13;2     1.Lokka Risto         7.50;2     1.Lokka Risto        19.32;6

 2.Eerola Pekka        1.35;6     2.Eerola Pekka        1.29;8     2.Juntunen Jaana      4.01;7

 3.Juntunen Jaana      4.59;7     3.Juntunen Jaana      1.53;9     3.Eerola Pekka        5.25;3

 
 

EK13 (1.76 km)                   EK14 (30.00 km)                  EK15 (25.38 km)                 

Sokos Hotel Vaakuna              Vauhdin Maailma                  Ristilampi                      

 1.Lokka Risto         1.49;3     1.Lokka Risto        20.47;0     1.Lokka Risto        16.11;4

 2.Eerola Pekka        0.05;6     2.Eerola Pekka        2.13;0     2.Eerola Pekka        2.59;1

 3.Juntunen Jaana      0.12;8     3.Juntunen Jaana      5.36;0     3.Juntunen Jaana      4.33;0