HISTORIC ARCTIC LAPLAND RALLY YLEISKILPAILU

 17.-18.1.2003 Rovaniemen UA   FIA CANDIDATE HISTORIC   

 Results: TENAB,Mänttä         Final official results

  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat

   1.   1.   1.  1.49.06;1  Jarmo Järvinen       FIN

 (  6)   G2TC23             Kari Korpelainen     Ford Escort RS 1600      

 

   2.   2.   2.  1.50.21;0  Harri Rämänen        FIN

 ( 26)   G2T23      1.14;9  Maria Manninen       Opel Rallye Kadett       

 

   3.   3.   3.  1.50.43;7  Jukka Westerback     FIN

 (  3)   G2TC23     1.37;6  Markku Kiesi         BMW 2002 TI              

 

   4.   4.   4.  1.52.16;7  Reijo Heikkilä       FIN

 (  5)   G2TC23     3.10;6  Eliise Ojanen        Volvo 142                

 

   5.   5.   1.  1.52.45;5  Timo Hytönen         FIN

 ( 11)   G2TC22     3.39;4  Kari Hytönen         Isuzu 1600 GTR           

 

   6.   6.   1.  1.52.51;4  Bo Axelsson          SWE/FIN

 (  4)   F:TS11     3.45;3  Eugen Damstedt       Porsche 911              

 

   7.   7.   1.  1.53.16;2  Sami Jaakkola        FIN

 ( 22)   F:TC13     4.10;1  Taisto Vuorinen      Ford Cortina GT          

 

   8.   8.   1.  1.54.17;8  Jari Rättö           FIN

 ( 24)   F:TC12     5.11;7  Markku Ahokoski      Ford Anglia 1200         

 

   9.   9.   1.  1.54.31;7  Jarmo Mustonen       FIN

 ( 16)   G2TC21     5.25;6  Petteri Saarinen     Ford Escort GT           

 

  10.  10.   1.  1.54.43;0  Jari Tilli           FIN

 ( 25)   G1T19      5.36;9  Jukka Puikkonen      BMW 2002 TI              

 

  11.  11.   1.  1.54.53;2  Sven-Olof Wikman     FIN

 ( 23)   F:TC14     5.47;1  Lars-Åke Ahlmark     Volvo 544 Sport          

 

  12.  12.   2.  1.56.30;7  Jarmo Velin          FIN

 (  9)   G2TC21     7.24;6  Jussi Saaristo       Sunbeam 900              

 

  13.  13.   5.  1.58.29;2  Jarmo Lindberg       FIN

 ( 27)   G2T23      9.23;1  Matti Houni          Volvo 144 S              

 

  14.  14.   2.  2.01.24;0  Juhani Lehtinen      FIN

 ( 30)   F:TC12    12.17;9  Marko Näremaa        Ford Consul Cortina      

 

  15.  15.   1.  2.02.36;1  Kaj Holmström        FIN

 ( 31)   F:TC11    13.30;0  Aki Tiihonen         Morris Cooper            

 

  16.  16.   3.  2.03.19;5  Lauri Lajunen        FIN

 ( 41)   F:TC12    14.13;4  Pekka Anttalainen    Ford Consul Cortina      

 

  17.  17.   1.  2.03.51;9  Pentti Veikkanen     FIN

 ( 43)   F:GTS8    14.45;8  Toni Lehtimäki       Triumph Spitfire         

 

  18.  18.   6.  2.05.04;1  Juha Jokinen         FIN

 ( 37)   G2T23     15.58;0  Tuomo Tulppo         Volvo 142 S              

 

  19.  19.   4.  2.06.26;6  Sakari Salminen      FIN

 ( 33)   F:TC12    17.20;5  Pekka Jäväjä         Ford Anglia 1200         

 

  20.  20.   1.  2.13.08;4  Esa Pyyhkäläinen     FIN

 ( 36)   E:TC8     24.02;3  Urpo Vihervaara      Volvo 444 PV             

 

  21.  21.   2.  2.14.21;5  Klaus Wilkman        FIN

 ( 46)   F:TC13    25.15;4  Reino Kousa          Isuzu Bellett            

 

  22.  22.   7.  2.14.45;0  Sakari Kuikka        FIN

 ( 45)   G2T23     25.38;9  Mikko Lukka          Volvo 144 S              

 

  23.  23.   3.  2.15.47;0  Harri Peerla         FIN

 ( 39)   G2T21     26.40;9  Vesa Hakola          Datsun Finn              

 

  24.  24.   1.  2.25.17;2  Jouko Teuronen       FIN

 ( 38)   E:TC9     36.11;1  Ensio Levander       Volvo 544 Sport          

 

  25.  25.   8.  2.28.37;9  Kari Kaartama        FIN

 ( 18)   G2TC23    39.31;8  Jukka Suominen       Volvo 142 S              

 

  26.  26.   4.  2.34.59;6  Pekka Vuohio         FIN

 ( 15)   G2TC21    45.53;5  Markus Räty          Ford Escort GT           

 

  27.  27.   5.  2.54.12;0  Mikko Levonoja       FIN

 ( 34)   F:TC12  1.05.05;9  Matti Soini          Ford Consul Cortina      


 HISTORIC ARCTIC LAPLAND RALLY LUOKKATULOKSET

 17.-18.1.2003 Rovaniemen UA   FIA CANDIDATE HISTORIC   

 Results: TENAB,Mänttä         Final official results

  lka  ryh  ylk     aika    ohjaajat

 Class: TC8 / Period E (1958-61) 1301-1600 cc;started 1;retired 0;disqualified 0

   1.  20.  20.  2.13.08;4  Esa Pyyhkäläinen     FIN

 ( 36)  E:                  Urpo Vihervaara      Volvo 444 PV             

 

 Class: TC9 / Period E (1958-61) 1601-2500cc;started 1;retired 0;disqualified 0

   1.  24.  24.  2.25.17;2  Jouko Teuronen       FIN

 ( 38)  E:                  Ensio Levander       Volvo 544 Sport          

 

 Class: TC11 / Period F (1962-65) up to 1150cc;started 1;retired 0;disqualified 0

   1.  15.  15.  2.02.36;1  Kaj Holmström        FIN

 ( 31)  F:                  Aki Tiihonen         Morris Cooper            

 

 Class: TC12 / Period F (1962-65) 1151-1300cc;started 5;retired 0;disqualified 0

   1.   8.   8.  1.54.17;8  Jari Rättö           FIN

 ( 24)  F:                  Markku Ahokoski      Ford Anglia 1200         

 

   2.  14.  14.  2.01.24;0  Juhani Lehtinen      FIN

 ( 30)  F:          7.06;2  Marko Näremaa        Ford Consul Cortina      

 

   3.  16.  16.  2.03.19;5  Lauri Lajunen        FIN

 ( 41)  F:          9.01;7  Pekka Anttalainen    Ford Consul Cortina      

 

   4.  19.  19.  2.06.26;6  Sakari Salminen      FIN

 ( 33)  F:         12.08;8  Pekka Jäväjä         Ford Anglia 1200         

 

   5.  27.  27.  2.54.12;0  Mikko Levonoja       FIN

 ( 34)  F:         59.54;2  Matti Soini          Ford Consul Cortina      

 

 Class: TC13 / Period F (1962-65) 1301-1600cc;started 2;retired 0;disqualified 0

   1.   7.   7.  1.53.16;2  Sami Jaakkola        FIN

 ( 22)  F:                  Taisto Vuorinen      Ford Cortina GT          

 

   2.  21.  21.  2.14.21;5  Klaus Wilkman        FIN

 ( 46)  F:         21.05;3  Reino Kousa          Isuzu Bellett            

 

 Class: TC14 / Period F (1962-65) 1601-2500cc;started 2;retired 1;disqualified 0

   1.  11.  11.  1.54.53;2  Sven-Olof Wikman     FIN

 ( 23)  F:                  Lars-Åke Ahlmark     Volvo 544 Sport          

 

 Class: GTS11 / Period F (1962-65) GTS 1601-2500cc;started 3;retired 2;disqualified 0

   1.   6.   6.  1.52.51;4  Bo Axelsson          SWE/FIN

 (  4)  F:                  Eugen Damstedt       Porsche 911              

 

 Class: T19 / Period G1 (1966-69) GTS 1601-2000cc;started 1;retired 0;disqualified 0

   1.  10.  10.  1.54.43;0  Jari Tilli           FIN

 ( 25)  G1                  Jukka Puikkonen      BMW 2002 TI              

 

 Class: TC21 / Period G2 (1970-71) up to 1300cc;started 4;retired 0;disqualified 0

   1.   9.   9.  1.54.31;7  Jarmo Mustonen       FIN

 ( 16)  G2                  Petteri Saarinen     Ford Escort GT           

 

   2.  12.  12.  1.56.30;7  Jarmo Velin          FIN

 (  9)  G2          1.59;0  Jussi Saaristo       Sunbeam 900              

 

   3.  23.  23.  2.15.47;0  Harri Peerla         FIN

 ( 39)  G2         21.15;3  Vesa Hakola          Datsun Finn              

 

   4.  26.  26.  2.34.59;6  Pekka Vuohio         FIN

 ( 15)  G2         40.27;9  Markus Räty          Ford Escort GT           

 

 Class: T22 / Period G2 (1970-71) 1301-1600cc;started 1;retired 0;disqualified 0

   1.   5.   5.  1.52.45;5  Timo Hytönen         FIN

 ( 11)  G2                  Kari Hytönen         Isuzu 1600 GTR           

 

 Class: TC23 / Period G2 (1970-71) 1601-2000cc;started 13;retired 5;disqualified 0

   1.   1.   1.  1.49.06;1  Jarmo Järvinen       FIN

 (  6)  G2                  Kari Korpelainen     Ford Escort RS 1600      

 

   2.   2.   2.  1.50.21;0  Harri Rämänen        FIN

 ( 26)  G2          1.14;9  Maria Manninen       Opel Rallye Kadett       

 

   3.   3.   3.  1.50.43;7  Jukka Westerback     FIN

 (  3)  G2          1.37;6  Markku Kiesi         BMW 2002 TI              

 

   4.   4.   4.  1.52.16;7  Reijo Heikkilä       FIN

 (  5)  G2          3.10;6  Eliise Ojanen        Volvo 142                

 

   5.  13.  13.  1.58.29;2  Jarmo Lindberg       FIN

 ( 27)  G2          9.23;1  Matti Houni          Volvo 144 S              

 

   6.  18.  18.  2.05.04;1  Juha Jokinen         FIN

 ( 37)  G2         15.58;0  Tuomo Tulppo         Volvo 142 S              

 

   7.  22.  22.  2.14.45;0  Sakari Kuikka        FIN

 ( 45)  G2         25.38;9  Mikko Lukka          Volvo 144 S              

 

   8.  25.  25.  2.28.37;9  Kari Kaartama        FIN

 ( 18)  G2         39.31;8  Jukka Suominen       Volvo 142 S              

 

 Class: GTS8 / period F (1962-1965) up to 1150cc;started 1;retired 0;disqualified 0

   1.  17.  17.  2.03.51;9  Pentti Veikkanen     FIN

 ( 43)  F:                  Toni Lehtimäki       Triumph Spitfire         



Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden

 
HISTORIC ARCTIC LAPLAND RALLY / FIA KANDITAATTI HISTORIC

 
EK1 (14.21 km)                   EK2 (6.60 km)                    EK3 (23.43 km)                  

VAUHDIN MAAILMA/AITTA            RADIOLINJA/HIETAVAARA            YLIJOKI                         

 1.Järvinen Jarmo      8.44;4     1.Wigren Magnus       5.30;4     1.Wigren Magnus      15.13;4

 2.Hulkkonen Timo      0.07;9     2.Lehtinen Juhani     0.01;9     2.Järvinen Jarmo      0.06;7

 3.Wigren Magnus       0.08;0     3.Järvinen Jarmo      0.03;4     3.Kuikka Jani         0.22;5

 4.Westerback Jukka    0.08;7     4.Velin Jarmo         0.07;1     4.Heikkilä Reijo      0.25;7

 5.Axelsson Bo         0.10;2     5.Kuikka Jani         0.08;4     5.Westerback Jukka    0.35;3

   Heikkilä Reijo      0.10;2     6.Westerback Jukka    0.09;4     6.Axelsson Bo         0.45;6

 7.Velin Jarmo         0.14;1     7.Rämänen Harri       0.10;5     7.Jaakkola Sami       0.47;8

 8.Vuohio Pekka        0.16;2     8.Mustonen Jarmo      0.11;8     8.Velin Jarmo         0.50;1

 9.Mustonen Jarmo      0.16;4     9.Axelsson Bo         0.13;3     9.Mustonen Jarmo      0.52;1

10.Kuikka Jani         0.18;9    10.Wikman Sven-Olof    0.16;2    10.Rämänen Harri       0.53;7

11.Rämänen Harri       0.25;1    11.Rättö Jari          0.17;3    11.Tilli Jari          0.57;4

12.Tilli Jari          0.31;0    12.Roos Martti         0.17;9    12.Hytönen Timo        1.00;1

13.Rättö Jari          0.39;6    13.Tilli Jari          0.18;6    13.Wikman Sven-Olof    1.09;1

14.Hytönen Timo        0.40;1    14.Jaakkola Sami       0.19;3    14.Roos Martti         1.13;7

15.Wikman Sven-Olof    0.46;3    15.Levonoja Mikko      0.21;2    15.Rättö Jari          1.16;3

16.Jaakkola Sami       0.47;8    16.Hytönen Timo        0.25;4    16.Lindberg Jarmo      1.48;9

17.Roos Martti         0.48;5    17.Lindberg Jarmo      0.26;6    17.Lehtinen Juhani     2.03;9

18.Lehtinen Juhani     0.49;8    18.Norrgård Sverre     0.28;1    18.Holmström Kaj       2.10;0

19.Holmström Kaj       0.51;7    19.Holmström Kaj       0.31;5    19.Norrgård Sverre     2.17;5

20.Lindberg Jarmo      0.53;6    20.Virtanen Matti      0.33;1    20.Veikkanen Pentti    2.29;4

21.Veikkanen Pentti    0.57;2    21.Salminen Sakari     0.36;6    21.Salminen Sakari     2.47;3

22.Levonoja Mikko      1.12;2    22.Veikkanen Pentti    0.47;5    22.Jokinen Juha        2.51;4

23.Salminen Sakari     1.21;3    23.Kuikka Sakari       0.48;9    23.Kuikka Sakari       3.06;0

24.Virtanen Matti      1.22;6    24.Lajunen Lauri       0.57;0    24.Lajunen Lauri       3.08;5

25.Jokinen Juha        1.26;6    25.Wilkman Klaus       1.05;5    25.Peerla Harri        3.30;8

26.Lajunen Lauri       1.31;6    26.Pyyhkäläinen Esa    1.06;4    26.Wilkman Klaus       4.42;6

27.Kuikka Sakari       1.36;9    27.Kaartama Kari       1.15;1    27.Levonoja Mikko      4.57;0

28.Peerla Harri        1.37;8    28.Teuronen Jouko      1.16;4       Virtanen Matti      4.57;0

29.Pyyhkäläinen Esa    2.19;9    29.Jokinen Juha        1.33;2       Teuronen Jouko      4.57;0

30.Teuronen Jouko      2.22;1    30.Vuohio Pekka        1.43;2       Vuohio Pekka        4.57;0

31.Wilkman Klaus       2.22;6       Mustonen Jarkko     1.43;2       Mustonen Jarkko     4.57;0

32.Mustonen Jarkko     2.22;9       Heikkilä Reijo      1.43;2    32.Pyyhkäläinen Esa    5.33;1

33.Kaartama Kari       2.47;0    33.Peerla Harri        5.21;3    33.Kaartama Kari       7.55;3

34.Norrgård Sverre    11.28;5

 
 

EK4 (15.00 km)                   EK5 (3.80 km)                    EK6 (20.40 km)                  

HERTZ/HIETALOMA                  RANTASIPI POHJANHOVI/MÄNTYVAARA1 PETÄJÄ-VAMMA                    

 1.Järvinen Jarmo      9.48;3     1.Heikkilä Reijo      3.40;8     1.Mustonen Jarkko    14.03;3

 2.Kuikka Jani         0.06;1     2.Jaakkola Sami       0.01;4     2.Vuohio Pekka        0.21;1

 3.Heikkilä Reijo      0.10;2     3.Rämänen Harri       0.02;0     3.Rämänen Harri       0.24;2

 4.Westerback Jukka    0.12;5       Järvinen Jarmo      0.02;0     4.Hytönen Timo        0.30;4

 5.Wigren Magnus       0.13;2     5.Westerback Jukka    0.02;4     5.Kuikka Jani         0.32;2

 6.Rämänen Harri       0.18;9     6.Velin Jarmo         0.03;8     6.Westerback Jukka    0.37;6

 7.Jaakkola Sami       0.21;2     7.Kuikka Jani         0.05;2     7.Tilli Jari          0.46;0

 8.Wikman Sven-Olof    0.28;2     8.Wigren Magnus       0.05;8     8.Järvinen Jarmo      0.46;4

 9.Axelsson Bo         0.28;3     9.Axelsson Bo         0.05;9     9.Mustonen Jarmo      1.10;2

10.Tilli Jari          0.33;5    10.Wikman Sven-Olof    0.08;4    10.Wikman Sven-Olof    1.11;3

11.Hytönen Timo        0.40;8    11.Tilli Jari          0.09;8    11.Heikkilä Reijo      1.13;6

12.Roos Martti         0.41;7    12.Rättö Jari          0.11;2    12.Rättö Jari          1.14;5

13.Velin Jarmo         0.42;7       Lehtinen Juhani     0.11;2    13.Roos Martti         1.15;3

14.Mustonen Jarmo      0.50;9    14.Mustonen Jarmo      0.12;7    14.Axelsson Bo         1.18;1

15.Rättö Jari          1.00;9    15.Roos Martti         0.13;7    15.Jaakkola Sami       1.20;2

16.Lehtinen Juhani     1.02;7    16.Lindberg Jarmo      0.14;8    16.Lindberg Jarmo      1.33;7

17.Holmström Kaj       1.03;7    17.Salminen Sakari     0.17;1    17.Levonoja Mikko      1.42;5

18.Lindberg Jarmo      1.07;6    18.Hytönen Timo        0.17;3    18.Jokinen Juha        1.57;7

19.Kuikka Sakari       1.24;9    19.Norrgård Sverre     0.20;5    19.Lajunen Lauri       2.02;2

20.Salminen Sakari     1.25;1    20.Holmström Kaj       0.20;7    20.Kuikka Sakari       2.04;6

21.Norrgård Sverre     1.27;9    21.Veikkanen Pentti    0.23;1    21.Velin Jarmo         2.05;1

22.Jokinen Juha        1.42;0    22.Lajunen Lauri       0.24;1    22.Virtanen Matti      2.21;8

23.Lajunen Lauri       1.42;4    23.Jokinen Juha        0.26;6    23.Lehtinen Juhani     2.26;0

24.Veikkanen Pentti    1.49;4    24.Kuikka Sakari       0.31;8    24.Veikkanen Pentti    2.34;8

25.Peerla Harri        2.15;1    25.Pyyhkäläinen Esa    0.34;2    25.Salminen Sakari     2.50;3

26.Pyyhkäläinen Esa    2.20;6    26.Teuronen Jouko      0.34;7    26.Wilkman Klaus       3.15;6

27.Kaartama Kari       2.28;5    27.Peerla Harri        0.38;5    27.Holmström Kaj       3.16;9

28.Wilkman Klaus       2.38;2    28.Kaartama Kari       0.41;7    28.Pyyhkäläinen Esa    3.28;5

29.Teuronen Jouko      2.52;2    29.Wilkman Klaus       0.43;9    29.Peerla Harri        3.30;0

   Virtanen Matti      2.52;2    30.Levonoja Mikko      0.44;0    30.Kaartama Kari       4.43;5

   Levonoja Mikko      2.52;2       Vuohio Pekka        0.44;0    31.Teuronen Jouko      5.24;3

   Mustonen Jarkko     2.52;2    32.Mustonen Jarkko     0.44;3

   Vuohio Pekka        2.52;2    33.Virtanen Matti      0.44;7

 
 

EK7 (29.80 km)                   EK8 (9.90 km)                    EK9 (30.00 km)                  

BATTERY/AHMAVAARA                KELLOLAMPI                       KÄMÄ                            

 1.Järvinen Jarmo     18.56;2     1.Rämänen Harri       6.53;8     1.Vuohio Pekka       20.35;6

 2.Rämänen Harri       0.21;8     2.Vuohio Pekka        0.01;6     2.Rämänen Harri       0.18;5

 3.Kuikka Jani         0.22;0     3.Tilli Jari          0.02;0     3.Heikkilä Reijo      0.30;6

 4.Westerback Jukka    0.34;4     4.Heikkilä Reijo      0.04;0     4.Järvinen Jarmo      0.30;9

 5.Vuohio Pekka        0.39;1     5.Kuikka Jani         0.09;0     5.Westerback Jukka    0.44;1

 6.Heikkilä Reijo      0.45;9     6.Hytönen Timo        0.09;7     6.Rättö Jari          0.47;9

 7.Velin Jarmo         0.46;2     7.Järvinen Jarmo      0.15;6     7.Hytönen Timo        0.49;8

 8.Hytönen Timo        0.48;2     8.Jaakkola Sami       0.15;8     8.Jaakkola Sami       1.05;5

 9.Jaakkola Sami       0.56;9     9.Westerback Jukka    0.18;9     9.Axelsson Bo         1.08;9

10.Axelsson Bo         1.03;8    10.Rättö Jari          0.19;7    10.Wikman Sven-Olof    1.49;8

11.Wikman Sven-Olof    1.10;8    11.Mustonen Jarmo      0.22;5    11.Mustonen Jarmo      1.53;2

12.Rättö Jari          1.13;5    12.Axelsson Bo         0.24;9    12.Lindberg Jarmo      2.06;9

13.Mustonen Jarmo      1.14;8    13.Velin Jarmo         0.29;8    13.Lajunen Lauri       2.17;9

14.Tilli Jari          1.16;6    14.Wikman Sven-Olof    0.31;9    14.Veikkanen Pentti    2.23;5

15.Lindberg Jarmo      2.16;5    15.Lindberg Jarmo      0.32;8    15.Tilli Jari          2.31;3

16.Holmström Kaj       2.40;1    16.Levonoja Mikko      0.37;7    16.Holmström Kaj       2.35;3

17.Levonoja Mikko      2.45;5    17.Lajunen Lauri       0.39;1    17.Jokinen Juha        3.14;6

18.Lehtinen Juhani     3.01;3    18.Salminen Sakari     0.51;9    18.Lehtinen Juhani     3.27;5

19.Lajunen Lauri       3.08;9    19.Veikkanen Pentti    0.55;7    19.Velin Jarmo         3.40;2

20.Jokinen Juha        3.09;4    20.Kuikka Sakari       0.57;3    20.Salminen Sakari     4.02;1

21.Kuikka Sakari       3.42;1    21.Jokinen Juha        0.57;4    21.Peerla Harri        4.02;9

22.Salminen Sakari     3.46;7    22.Lehtinen Juhani     0.59;8    22.Pyyhkäläinen Esa    4.11;8

23.Virtanen Matti      3.57;5    23.Virtanen Matti      1.04;7    23.Virtanen Matti      4.25;9

24.Veikkanen Pentti    3.59;4    24.Wilkman Klaus       1.09;2    24.Wilkman Klaus       4.34;0

25.Pyyhkäläinen Esa    4.39;0    25.Holmström Kaj       1.11;6    25.Kaartama Kari       6.02;7

26.Peerla Harri        4.48;0    26.Peerla Harri        1.15;6    26.Teuronen Jouko      9.19;0

27.Wilkman Klaus       5.43;1    27.Pyyhkäläinen Esa    1.18;6    27.Kuikka Sakari      12.57;3

28.Teuronen Jouko      7.46;8    28.Kaartama Kari       1.38;8    28.Levonoja Mikko     14.06;5

29.Kaartama Kari      13.18;1    29.Teuronen Jouko      1.58;6

30.Roos Martti        27.50;6

 
 

EK10 (3.80 km)                                                                                    

SHELL/MÄNTYVAARA2                                                                                 

 1.Velin Jarmo         3.45;4

 2.Axelsson Bo         0.00;8

 3.Heikkilä Reijo      0.01;7

 4.Vuohio Pekka        0.04;6

 5.Rämänen Harri       0.04;7

 6.Rättö Jari          0.05;3

 7.Lehtinen Juhani     0.08;3

 8.Jaakkola Sami       0.08;7

 9.Westerback Jukka    0.08;8

10.Järvinen Jarmo      0.09;5

11.Wikman Sven-Olof    0.09;6

12.Hytönen Timo        0.12;1

13.Mustonen Jarmo      0.15;5

14.Lajunen Lauri       0.16;2

   Lindberg Jarmo      0.16;2

16.Salminen Sakari     0.16;6

   Levonoja Mikko      0.16;6

18.Veikkanen Pentti    0.20;3

19.Holmström Kaj       0.23;0

20.Kuikka Sakari       0.23;6

21.Pyyhkäläinen Esa    0.24;7

22.Tilli Jari          0.25;2

23.Jokinen Juha        0.33;6

24.Teuronen Jouko      0.34;5

25.Peerla Harri        0.35;4

26.Kaartama Kari       0.35;6

27.Wilkman Klaus       0.45;2