Lap Data System Oy29.01.00 21:29

Arctic Tunturi Rally Finland

GENERAL / FINAL CLASSIFICATION - OFFICIAL

EntrantGrp
Diff

DriverGrp
Cls
Stage
Total
Diff
Prev

Po
NoCo-DriverNat
Cls
Pos
VechileTime
Penalt
Time
Leader
Car

1.
2
RÅDSTRÖM ThomasS
A
1
Toyota02.15.02
**.**02.15.02**.**
**.**

RÅDSTRÖM ThomasS
8
1
Corolla WRC

SKALLMAN Jörgen

2.
3
LINDHOLM SebastianFIN
A
2
Toyota02.17.20
**.**02.17.20-02.17,7
-02.17,

LINDHOLM SebastianFIN
8
2
Corolla WRC

AHO Jukka

3.
5
KANGAS JuhaFIN
A
3
Toyota02.19.28
**.**02.19.28-04.25,9
-02.08,

KANGAS JuhaFIN
8
3
Corolla WRC

OVASKAINEN Mika

4.
9
Team Toyota Castrol FinFIN
A
4
Toyota02.20.25
**.**02.20.25-05.23,3

AHVENLAMMI JouniFIN
8
4
Celica GT-Four

LEINO Teppo

5.
10
LATVALA JariFIN
A
5
Ford02.22.35
**.**02.22.35-07.32,9
-02.09,

LATVALA JariFIN
8
5
Escort WRC

AHONEN Aulis

6.
8
Team Mitsubishi Ralliart FIN
N
1
Mitsubishi02.23.24
**.**02.23.24-08.22,3

PAASONEN JaniFIN
4
1
Carisma GT 6

HONKANEN Jakke

7.
13
Team KaukokiitoFIN
N
2
Mitsubishi02.23.33
**.**02.23.33-08.31,5

HELLMAN JuhaFIN
4
2
Carisma GT 6

LAAKSONEN Jani

8.
23
Polar MotorsportFIN
N
3
Mitsubishi02.23.45
**.**02.23.45-08.42,8

IPATTI MarkoFIN
4
3
Lancer Evolution

KAJULA Kari

9.
19
VIITA JariFIN
A
6
Ford02.24.27
**.**02.24.27-09.25,0

VIITA JariFIN
8
6
Escort WRC

ROUSKU Riku

10.
12
LPM-Human HeatFIN
A
7
Toyota02.26.11
**.**02.26.11-11.08,7
-01.43,

HULKKONEN TimoFIN
8
7
Corolla WRC

VIHAVAINEN Petri

11.
16
JOKINEN HannuFIN
N
4
Mitsubishi02.27.08
**.**02.27.08-12.06,3

JOKINEN HannuFIN
4
4
Lancer Evolution

NIEMELÄ Hannu

12.
25
HALLIA TomiFIN
N
5
Mitsubishi02.27.20
**.**02.27.20-12.17,7

HALLIA TomiFIN
4
5
Lancer Evolution

TUOHINO Markku

13.
15
Team Mitsubishi Ralliart FIN
N
6
Mitsubishi02.27.27
02.28.27-13.25,0-01.07,

WESTERLUND HeikkiFIN
4
6
Carisma GT 5

RAJAMÄKI Ismo

14.
61
KETOMAA JariFIN
N
7
Subaru02.29.24
**.**02.29.24-14.21,9

KETOMAA JariFIN
4
7
Impreza 555

LEHTONEN Ossi

15.
47
Volvo B-osat J KovanenFIN
N
8
Mitsubishi02.29.36
**.**02.29.36-14.34,1

TUKIAINEN TomiFIN
4
8
Lancer Evolution

KÄRMENIEMI Pekka

16.
21
LMS OyFIN
a
1
VW02.29.52
**.**02.29.52-14.50,0

PIRTTINEN JaniFIN
7
1
Golf GTI 16V 2.0

HANTUNEN Timo

17.
49
UUTELA MarkoFIN
N
9
Mitsubishi02.31.10
**.**02.31.10-16.07,7
-01.17,

UUTELA MarkoFIN
4
9
Lancer Evolution

UUTELA Tiina

18.
32
Parma Betonila OyFIN
N
10
Mitsubishi02.31.30
**.**02.31.30-16.28,3

SALO JuhaFIN
4
10
Lancer Evolution

KETO Petri

19.
45
ISAKSSON SvenS
A
8
Mitsubishi02.32.15
**.**02.32.15-17.12,7

ISAKSSON SvenS
8
8
Lancer Evolution

OLOFSSON Johnny

20.
31
TAMEK OyFIN
A
9
Mitsubishi02.32.31
**.**02.32.31-17.28,7

EKLUND JuhaFIN
8
9
Lancer Evolution

HAAPALA Ilkka
Ensimmäinen Edellinen Seuraava Viimeinen